Feminine Hygiene Product Waste Receptacle, Metal, WE, 11 5/8h x 8 1/4w x 4 1/2d Includes one waste receptacle.
Hospital Specialty Co. Feminine Hygiene Product Waste Receptacle
WASTE RECPTCLE|WE|FEM NAP
SKU: HOS ND-1W
Categories: Feminine Care Products, Floor Receptacles, Skin Care & Personal Hygiene
| Catalog Page | N/A |
|---|---|
| Individual Sell UPC Code | N/A |
| Cube | 0.25 |
| Environment Conscious | No |
| Height | 1 |
| UOM | CS |
| Length | 0.25 |
| Width | 1 |
| MFG Item | ND-1W |
| Manufacturer Website | www.hospeco.com |
| MSDS Name | N/A |
| Case UPC Code | N/A |
| Breakout Header | N/A |
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25 × 1 × 1 in |
Related products
Feminine Care Products
Bobrick MatrixSeries™ Surface-Mounted Sanitary Napkin Receptacle



