Health Gards Convertible Sanitary Napkin Receptacle, Plastic, 1 gal, White Includes one each.
Hospital Specialty Co. Convertible Sanitary Napkin Receptacle
RCPTCL|PLSTC|F HYG|WE
SKU: HOS 250/201W
Categories: Feminine Care Products, Floor Receptacles, Skin Care & Personal Hygiene
| Catalog Page | N/A |
|---|---|
| Individual Sell UPC Code | 75289015991 |
| Cube | 0.3 |
| Environment Conscious | No |
| Height | 0.5 |
| UOM | EA |
| Length | 1 |
| Width | 0.8 |
| MFG Item | 250/201W |
| Manufacturer Website | www.hospeco.com |
| MSDS Name | N/A |
| Case UPC Code | N/A |
| Breakout Header | N/A |
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 0.8 × 0.5 in |
Related products
Feminine Care Products
Bobrick MatrixSeries™ Surface-Mounted Sanitary Napkin Receptacle
Liquid Antibacterial Soaps
Liquid Dial® Antimicrobial Soap with Moisturizers and Vitamin E



